За життя без сміття!

Тверді побутові відходи  -  це будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності в житлових і громадських приміщеннях, магазинах, промислових підприємствах  та не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких їх власник повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.

 Виробник твердих побутових відходів - це фізична або юридична особа, діяльність якої призводить до утворення відходів.

 Складові компоненти ТПВ - картон, папір, деревина, харчові відходи, пластмаса, скло, текстиль і т.д. Зростання чисельності населення, розширення виробництв неминуче призводить до постійного збільшення обсягу побутових відходів.

 

Всі відходи за їх походженням можна розділити на органічні та неорганічні:

Органічні відходи не представляють серйозної загрози для здоров'я людини, тому досить швидко розкладаються (втім, нерідко поширють неприємний запах і стають розсадником інфекцій)

 Відходи неорганічного походження не тільки виключно довго розкладаються (десятки і навіть сотні років), в них містяться хімічні елементи та токсичні речовини, які проникають і забруднюють грунт, повітря, грунтові води, сприяють загибелі флори і фауни, поширенню інфекційних захворювань, представляючи серйозну небезпеку не тільки для нинішніх, але й для майбутніх поколінь.

 Великогабаритні відходи - тверді відходи, розміри яких перевищують 50 x 50 x 50 сантиметрів, що не дає змоги розмістити їх у контейнерах об'ємом до 1,1 куб. метра.

Будівельні відходи - всі відходи, які утворюються в ході ремонтно-будівельних робіт (демонтаж, ремонтбудівництво) і підлягають тільки спеціалізованому вивезенню та утилізації.

Поводження з відходами це - дії, спрямовані на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізація, видалення, знешкодження і захоронення, включаючи контроль за цими операціями та нагляд за місцями видалення. 

Проблема поводження з твердими побутовими відходами існує тисячі років з моменту виникнення людської цивілізації. Але в останні десятиріччя ця проблема набула великої загостреності у зв’язку з появою нових матеріалів та речей в життєдіяльності людей, які являються шкідливими для довкілля та здоров’я людини. 

 

Захоронення відходів - це остаточне розміщення відходів при їх видаленні у спеціально відведених місцях чи на об'єктах таким чином, щоб довгостроковий шкідливий вплив відходів на навколишнє природне середовище та здоров'я людини не перевищував установлених нормативів. Об’єкти поводження з твердими відходами це - місця чи об’єкти, що використовуються для збирання, зберігання, оброблення, утилізації, видалення, знешкодження та захоронення відходів.

 

Вивіз відходів проводиться тільки  спеціальзаваним автотранспортом обладнаним спеціальними засобами для завантаження таких відходів.

Для підтримання на високому рівні санітарно-епідеміологічних умов життя та здоров’я мешканців м. Полтави важливо своєчасно вивозити тверді побутові відходи на спеціальні полігони. Укласти договір та замовити вивезення побутового сміття  Ви можете за телефоном: (0532) 59-95-39 з 8.00 до 17.00  і ми відповімо на будь-які Ваші питання пов'язані з утилізацією та вивезенням відходів.Офіційна сторінка на Facebook: www.facebook.com/KATP1628

Контакти

Телефон:
(0532) 592917, 592924
Адреса:
36008, м.Полтава, вул.Кагамлика, 84