Редагувати
Підприємство

Полтавське комунальне автотранспортне підприємство 1628 в боротьбі за чисте місто

Сьогодні важко уявити наше життя без стабільної роботи багатофункціональних служб житлово-комунального господарства, міського електротранспорту, підприємств комунального та побутового обслуговування.

Працівники житлово-комунального господарства своєю наполегливою працею забезпечують життєдіяльність населених пунктів, надають різноманітні послуги громадянам, створюють необхідні умови для стабільної роботи всіх підприємств галузі, щоб у наших оселях завжди були вода, газ, тепло і світло, щоб у належному стані утримувались площі, вулиці, дороги і мости, парки і сквери, водоймища і прибережні зони, житловий фонд та прибудинкові території.

Саме для забезпечення нормальних та безпечних санітарних умов проживання мешканців та гостей міста Полтави створене і близько 70 років функціонує Полтавське комунальне автотранспортне підприємство 1628 , яке надає повний спектр послуг із санітарної очистки населеного пункту - від регулярного збирання до знешкодження рідких та твердих побутових і великогабаритних відходів від усіх споживачів обласного центру. Крім того підприємство забезпечує санітарну очистку загальноміських територій, займається.

Згідно з даними архіву м. Полтави початок діяльності підприємства тягнеться з жовтня 1921 року, коли було засновано відділ благоустрою губкомунгоспу для утримання міста в чистоті і охайності.

В ньому працювало 71 осіб:

  • на міському звалищі: 6 робітників, 1 службовець
  • на підприємстві: 61 робітник, 3 службовці

Було 70 коней, 40 одиниць гужового транспорту.

Цей відділ існував до Великої Вітчизняної війни. Після визволення України від німецько-фашистських загарбників постановою Полтавського виконкому від 25.04.1944 року “Про відновлення діяльності підприємств та установ, що входять до складу Полтавського міськкомунгоспу”, окрім інших служб, увійшов відновлений трест очищення міста. Колектив складався з 105 працівників, налічувалося 60 коней. Загальний обсяг перевезень сміття та нечистот складав 14000 м3 за рік.

В 1945 році трест перейменований в контору санітарної очистки.

Не дивлячись на тяжкі відбудовні роки, починаючи з 1958 року розпочались якісні зміни в роботі підприємства санітарної очистки. Коней замінили автомобілі, яких на той період налічувалось 20 одиниць, з них АСМ – 12 одиниць. Коней залишилося 16 голів. План перевезення сміття і бруду збільшився більше, ніж у 6 разів і становив 86 тис. м3 на рік . Кількість працюючих - 183 особи.

З 1 січня 1964 року контора санітарної очистки перейменована в комунальне автотранспортне господарство.

В 1983 році згідно з наказом міськвиконкому та обласного управління житлово-комунального правління автогосподарство перейменоване в Комунальне автотранспортне підприємство 1628.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів та рішенням ОДА № 13 від 17 січня 1992 року наше підприємство входить в комунальну власність міста Полтави