Редагувати
Трудовий шлях довжиною майже в півстоліття

Як і будь-яка організація, Полтавське КАТП-1628 — це насамперед колектив людей, відповідальних та відданих своїй справі. Для багатьох це не просто робота, це їхнє покликання. Такі працівники є взірцем, прикладом та натхненням для інших. Тому відсьогодні ми хочемо познайомити з ними і вас - наших читачів, розпочавши цикл публікацій.

Першим маємо честь представити вам начальника відділу експлуатації Петра Миколайовича Бедаха. Це людина, яка більшу частину свого життя присвятила роботі на автотранспортному підприємстві.

Петро Миколайович прийшов працювати в КАТП-1628 відразу після служби в армії у віці 21 рік, в далекому 1976 році. Зайняв посаду водія та мав заробітну плату у розмірі 103 радянських карбованці. До своїх обов'язків завжди ставився сумлінно і відповідально, за що був неодноразово відзначений нагородами та грамотами. Його фото займало почесне місце на дошці пошани підприємства. На посаді водія пропрацював 12 років. Каже, що були часи, коли доводилося виходити на роботу з маленьким сином. Проте, хлопчику було цікаво проводити час у тата на роботі серед такої численної кількості техніки.

25 травня 1988 р. Петра Миколайовича заслужено підвищили до посади начальника відділу експлуатації. Звісно, за період керівництва відділом траплялись проблеми різного характеру, але найскладнішим періодом, за його словами, були 90-ті роки. Зокрема, це проблеми з фінансуванням підприємства, а відповідно проблеми з паливом, затримкою заробітної плати до 9 місяців. Через все це плинність кадрів стрімко зростала. Як керівникові відділу, доводилось докладати чимало зусиль аби знайти підхід до кожного підлеглого щоб утримати його на роботі.

Петро Миколайович зізнається, що він не кар'єрист. За довгу трудову діяльність його кілька разів запрошували зайняти вищі посади — началька КАТП-1628, головного інженера УЖКГ, в Міську раду у відділ ЖКГ, проте він відмовлявся. Своєю роботою та посадою завжди був задоволений. Підприємство для нього як другий дім, адже тут доводиться проводити більшість свого часу. Часто це і ненормований графік, і робота у вихідні дні, і постійний зв'язок з підлеглими та керівництвом. Однак родина завжди з розумінням ставилася до роботи.

Раніше у начальника відділу експлуатації були значно ширші повноваження, бо, крім відділу експлуатації, йому підпорядковувалися працівники зливної станції, звалища, відділу відлову бездоглядних тварин та відділу укладення договорів. Підприємство розвивалось, створювались нові відділи, посади і обов'язки Петра Миколайовича зазнали певної трансформацї. На даний момент під його керівництвом працює 8 чоловік.

Щодо характеру, то на думку колег, як керівник він справедливий, а як людина - має високий рівень емпатії, завжди йде на компроміси.

Петро Миколайович ділиться спогадами та архівними світлинами колективу. І тут не лише робочі будні. З особливим теплом в очах та нотками ностальгії він показує світлини зі спільного відпочинку, екскурсій, полювань та різноманітних заходів. Також в його архіві збереглись фотографії, які займали почесне місце на дошці пошани. Одне за часів, коли був на посаді водія, інше - вже на посаді начальника відділу експлуатації.

Відмінна праця була неодноразово відзначена грамотами, подяками, нагородами (див. фото).

Зараз Петру Миколайовичу 68 років і на заслужений відпочинок поки не збирається. Каже, що буде працювати до тих пір, доки вистачить здоров'я.

46 років на одному підприємстві — чималий трудовий шлях довжиною майже з півстоліття. За цей час змінилося 15 керівників Полтавського КАТП-1628, було безліч реорганізацій, нововведень і критичних моментів. Проте незважаючи на все це, Петро Миколайович ні про що не шкодує, бачить себе тільки тут, бо тут його місце, тут його покликання.